Με ανατροπή την Μπάγερν η Σίτι (vid)

H Mάντσεστερ Σίτι βρέθηκε να χάνει με 2-0 από την Μπάγερν, όμως κατάφερε να γυρίσει το ματς και να πάρει τη νίκη με 3-2.

Tην ανατροπή έκανε η Σίτι στην αναμέτρηση για το International Champions Cup απέναντι στην Μπάγερν Μονάχου.

Οι Γερμανοί κόντρα στη ροή του αγώνα άνοιξαν το σκορ με την κεφαλιά του 19χρονου Σαμπάνι. Το 2-0 ήρθε από τον Ρόμπεν στο 24΄ σε τετ α τετ, ενώ η Σίτι μείωσε σε 2-1 πριν φύγει το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με ωραίο τελείωμα του Μπερνάρντο Σίλβα έξω από την περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα γύρισε το ματς με τον Νμέτσα να ισοφαρίζει σε 2-2, ενώ ο Σίλβα στο 70΄ έβαλε το δεύτερο προσωπικό του γκολ για το τελικό 3-2 της Σίτι.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: Τελευταία Ενημέρωση