Ανατροπή με Σαλάχ και πέναλτι η Λίβερπουλ! (vid)

Η Σίτι προηγήθηκε με 1-0, όμως η είσοδος του Σαλάχ άλλαξε τα δεδομένα για τη Λίβερπουλ η οποία γύρισε το ματς με το γκολ του Αιγύπτιου και το πέναλτι του Μανέ στις καθυστερήσεις (1-2).

H Σίτι προηγήθηκε με 1-0, όμως η είσοδος του Σαλάχ άλλαξε τα δεδομένα για τη Λίβερπουλ η οποία γύρισε το ματς με το γκολ του Αιγύπτιου και το πέναλτι του Μανέ στις καθυστερήσεις (1-2).

Ανώτερη ήταν η Λίβερπουλ από την Μάντσεστερ Σίτι των πολλών απουσιών στο International Champions Cup, ωστόσο η ομάδα του Γκουαρδιόλα κόντρα στη ροή του αγώνα άνοιξε το σκορ με τον Σανέ να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας των ρεντς και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 (57΄).

Πέντε λεπτά αργότερα όμως η Λίβερπουλ άλλαξε, καθώς μεταξύ των αλλαγών του Κλοπ στο παιχνίδι πέρασε και ο Μοχάμεντ Σαλάχ. Ο Αιγύπτιος με κεφαλιά στο 63΄ ισοφάρισε, λίγο αργότερα είχε και δοκάρι, ενώ και ο Σανέ έχανε τα... άχαστα.

Τελικά η ανατροπή για τη Λίβερπουλ ήρθε στις καθυστερήσεις, όταν ο Σολάνκε κέρδισε πέναλτι και ο Μανέ νίκησε τον Χαρτ για το τελικό 1-2.

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Τελευταία Ενημέρωση