Αστεράτο διπλό(vid)

Στην τρίτη θέση της πρέμιερ λιγκ επανήλθε η Λίβερπουλ που επικράτησε δύσκολα 1-0  της Ουέστ Μπρομ και έφτασε στους 66 βαθμούς. Ο Φιρμίνο σημείωσε το «χρυσό» γκολ.

Μέτριο ποιοτικά παιχνίδι στο πρώτο μέρος, με τη Λίβερπουλ να θέλει αλλά να μην μπορεί να επιβληθεί επί ενός δυνατού αντιπάλου. Κουτίνιο και Φιρμίνο έφτιαξαν τις καλύτερες στιγμές και ο δεύτερος ήταν αυτός που τελικά βρήκε και το γκολ μετά από στημένη φάση στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Η εικόνα του αγώνα ήταν για να το πάρει με αυτό το 1-0 η Λίβερπουλ, όμως η Ουέστ Μπρομ δεν το παράτησε και προς το τέλος άρχισε να πιέζει. Ο Φίλιπς έχασε τη μεγαλύτερη ευκαιρία στο 80’ σε τετ α τετ  με τον Μινιολέ να σώζει την εστία του. Οι Μπάγκις πίεζαν, έβρισκαν κόρνερ και στις καθυστερήσεις όταν ακόμα και ο Φόστερ κατέβηκε παραλίγο να το πληρώσουν με τον Μορένο άνευ τερματοφύλακα να αστοχεί από μακριά. To ματς έγινε… φούτσαλ αλλά τίποτε δεν άλλαξε μέχρι τέλους.

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Τελευταία Ενημέρωση