Καραμπάο καπ: Πέρασε η Άρσεναλ, άτρωτη Σίτι!

Πέρασε στα πέναλτι η ομάδα του Πεπ

Στα ημιτελικά του καραμπάο καπ μετά από εφτά χρόνια προκρίθηκε η Άρσεναλ, που επικράτησε με 1-0 της Ουέστ Χαμ σε νοκ άουτ προημιτελικό που έγινε στο «Emirates». Πέρασε στα πέναλτι η Σίτι.

Ο Ντάνι Ουέλμπεκ ήταν ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης για τους «Κανονιέρηδες» καθώς σκόραρε το μοναδικό γκολ στο 42ο λεπτό.

Περισσότερο σασπένς είχε ο άλλος προημιτελικός της Τρίτης(19/12), καθώς η Λέστερ ισοφάρισε τη Μαν. Σίτι στις καθυστερήσεις σε 1-1, στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση. Η ισοφάρισε ήρθε από πέναλτι του Βάρντι, με την υπόδειξη να μοιάζει αυστηρή. Νωρίτερα είχε βάλει μπροστά στο σκορ την Σίτι ο Μπερνάντο Σίλβα.

Η παράταση δεν ανέδειξε νικητή και όλα έμελλε να κριθούν στη διαδικασία των πέναλτι.

Εκεί έμελλε τα δυο αστέρια της Λέστερ, Βάρντι και Μάρεζ, να αποδειχθούν οι μοιραίοι καθώς ο πρώτος έστειλε το πέναλτι στο δοκάρι και ο δεύτερος είδε τον Κλαούδιο Μπράβο να το αποκρούει.

Πρέμιερ Λιγκ: Τελευταία Ενημέρωση