Γουέστ Μπρομ ήταν και… πέφτει!

Θα πρέπει να αρχίσει να κάνει σχεδιασμό για την επόμενη σεζόν

Αφού ούτε και τώρα… πότε; Η Γουέστ Μπρομ προηγήθηκε στο 48ο λεπτό, αλλά «κατάφερε» να χάσει στο Μπόρνμουθ, με την… Championship να την πλησιάζει επικίνδυνα! «Διπλά» για Έβερτον, Πάλας.

Τον σχεδιασμό της για την επόμενη σεζόν στην… Championship θα πρέπει να αρχίσει να κάνει η Γουέστ Μπρομ!

Η ομάδα του Πάρντιου προηγήθηκε στο 48ο λεπτό με τον Τζέι Ροντρίγκες, αλλά «κατάφερε» να ηττηθεί για 15η συνεχόμενη φορά εκτός έδρας(!), αφού η Μπόρνμουθ έκανε μία επική ανατροπή και με τα γκολ των Τζόρνταν Άιμπ (77') και Τζούνιορ Στάνισλας (89') επικράτησε 2-1!

Με μόλις 20 βαθμούς, στην τελευταία θέση της Premier League, στο -10, πια, από τη σωτηρία και ενώ απομένουν επτά αγωνιστικές ως το φινάλε, καταλαβαίνετε πως οι «μπάγκις» μόνο με ένα θαύμα θα παραμείνουν και του χρόνου «σαλονάτοι».

Από εκεί και πέρα, στα υπόλοιπα παιχνίδια της «τσεκουρεμένης», λόγω Κυπέλλου, 31ης αγωνιστικής, τη δεύτερη νίκη της μακριά από το Λίβερπουλ μέσα στη σεζόν σημείωσε η Έβερτον στο «Bet365», νικώντας 2-1 τη Στόουκ, η οποία επίσης παραμένει σε δεινή θέση, την προτελευταία του πίνακα!

Το σκορ άνοιξε για τα «ζαχαρωτά» ο Τοσούν στο 69', ο Μοτίνγκ ισοφάρισε στο 77', αλλά ο Τούρκος επιθετικός των φιλοξενούμενων «χτύπησε» και στο 84' για το τελικό σκορ. Οι γηπεδούχοι, πάντως, αγωνίζονταν με δέκα παίκτες από το 30', λόγω της αποβολής του Τσάρλι Άνταμ για σκληρό μαρκάρισμα στον Γουέιν Ρούνεϊ.

«Διπλό», τέλος, πανηγύρισε και η Κρίσταλ Πάλας, καθώς, με τα γκολ του Τόμκινς στο 23', αλλά και στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λούκα Μιλιβόγιεβιτς στο 67ο λεπτό, πέρασε με 2-0 από την έδρα της Χάντερσφιλντ.