Η Έβερτον έφερε «τούμπα» τον Μάρκο Σίλβα στο ματς της χρονιάς στην Premier! (vid)

Αδιανόητα πράγματα έγιναν στο Έβερτον-Γουότφορντ

Αδιανόητα πράγματα στο Έβερτον-Γουότφορντ, στο καλύτερο παιχνίδι της φετινής Premier League -σύμφωνα ΚΑΙ με το Sky Sports! Στο «Γκούντισον Παρκ» έγιναν, πραγματικά, όλα, με τους Ορνέστη Καρνέζη και Χοσέ Χολέμπας να «ανασταίνουν» τα «ζαχαρωτά»!

Και όμως, η ομάδα του Μάρκο Σίλβα φάνηκε να «καθαρίζει» ένα σπουδαίο «διπλό», όταν Ριτσάρλισον (47') και Καμπασέλε (64') «έγραφαν» το 2-0 για τους φιλοξενούμενους… Αμ δε! Στο ενδιάμεσο και συγκεκριμένα στο 59', ο Έλληνας διεθνής γκολκίπερ είχε πάρει την θέση του τραυματία Εουρέλιο Γκόμες (σ.σ. πριν το 2-0, ενώ ο τραυματισμός του είχε ως αποτέλεσμα να κρατηθούν 12 λεπτά καθυστερήσεις), για να κάνει την πρώτη του εμφάνιση στην Αγγλία, αλλά, σίγουρα, γρήγορα θα θέλει να την ξεχάσει!

Μαζί με τον Χολέμπας, λοιπόν, οι δυο τους ήταν οι αρνητικοί πρωταγωνιστές στη φάση του 66', που έβαλε ξανά τους γηπεδούχους στο ματς, μιας και ο Καρνέζης βγήκε από την εστία του, χωρίς να υπολογίσει σωστά, ο αριστερός μπακ έχασε τη φάση, για να συγκρουστεί με τον συμπαίκτη του(!), και ο Νιάσε επωφελήθηκε, μειώνοντας σε 1-2.

Στο 77', δε, ο Κάλβερτ-Λιούιν έφερε το ματς στα ίσα (2-2), αλλά σαν να μην έφτανε αυτό για τις «σφήκες», ήρθε και το πέναλτι από τον Χολέμπας(!) πάνω στον Λένον, για να ακολουθήσει η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και το τελικό 3-2 από τον Μπέινς!

Η ματσάρα του Λίβερπουλ, ωστόσο, είχε… και άλλο, καθώς, στο 110', έχασε τη δική του ευκαιρία να σκοράρει από την άσπρη βούλα για το 3-3 ο Τομ Κλέβερλι!

ΕΒΕΡΤΟΝ: Πίκφορντ, Κένι, Τζαγκιέλκα, Μάικλ Κιν, Μπέινς, Μπανινζίμ (55' Λούκμαν), Γκουέιγ, Τομ Ντέιβις, Σίγκουρτσον (85' Λένον), Ρούνεϊ (68' Κάλβερτ-Λιούιν), Νιάς.

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ: Εουρέλιο Γκόμες (59' Καρνέζης), Κίκο Φεμενία, Καμπασελέ (79' Μαριάπα), Μπρίτος, Χολέμπας, Ντουκουρέ, Χιουζ (94' Οκάκα), Κλέβερλι, Αντρέ Καρίγιο, Ρισάρλιζον, Αντρέ Γκρέι.

ΕΒΕΡΤΟΝ: Τελευταία Ενημέρωση