Έβαλε το χέρι του ο Σάντσες (vid)

Η Άρσεναλ νίκησε τη Χαλ με 2-0 στην έδρα της και επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα.

Και τα δυο γκολ των «κανονιέρηδων» πέτυχε ο Αλέξις Σάντσες. Ο Χιλιανός έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στο 34ο λεπτό της αναμέτρησης χρησιμοποιώντας το χέρι του, ένα γκολ το οποίο δεν έπρεπε να μετρήσει.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Σάντσες πέτυχε και δεύτερο γκολ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, κλειδώνοντας τη νίκη της ομάδα τους.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Άρσεναλ: Τσεχ, Μπεγερίν, Μουστάφι, Κοσιελνί, Γκιμπς, Τσάμπερλεϊν (82' Λούκας), Κοκλέν, Γουόλκοτ (69' Ελνένι), Εζίλ, Ιγουόμπι (82' Γουέλμπεκ), Αλέξις

Χαλ: Γιακούποβιτς, Ομάρ (66' Ελμοχαμαντί), Ρανόκια, Μαγκουάιρ, Ρόμπερτσον, Χάντλστοουν (78' Ντιομαντέ), Μάρκοβιτς, Εντιαγέ, Κλούκας, Γκροσίτσκι (60' Γκέμπελ), Νιασέ

ΑΡΣΕΝΑΛ: Τελευταία Ενημέρωση