Τρίτο χαστούκι στη σειρά (vid)

Μετά τις ήττες από τη Σίτι και τη Φέγενορντ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δέχτηκε τρίτο «χαστούκι» στη σειρά, αυτή τη φορά από τη Γουότφορντ η οποία πήρε μια μεγάλη και πανάξια νίκη με 3-1.

Ο Μουρίνιο αρχίζει να νοιώθει πίεση λόγω των συνεχόμενων αποτυχιών. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 34’ με τον Καπούε, η Γιουνάιτεντ ισοφάρισε προσωρινά με τον Ράσφορντ στο 62’ όμως στο 83ο λεπτό ο Ζούνιγκα έκανε το 2-1. Το κερασάκι στην τούρτα μπήκε στο 93ο λεπτό με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντινέι.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ (5-3-2): Εουρέλιο Γκόμες, Γιάνμαατ (51' Αμραμπάτ), Κάθκαρτ, Πρεντλ, Μπρίτος, Χολέμπας, Μπεχράμι, Καπού (82' Σούνιγα), Ρομπέρτο Περέιρα, Ντίνι, Ιγκάλο (90' Σαξές).

MANUTD: Ντε Χέα, Βαλένσια (62' Μάτα), Μπεγί, Σμόλινγκ, Σο (86' Ντεπάι), Φελαϊνί, Πογκμπά, Ρούνεϊ, Μαρσιάλ (38' Άσλεϊ Γιανγκ), Ράσφορντ, Ιμπραχίμοβιτς.

Πρέμιερ Λιγκ: Τελευταία Ενημέρωση