Μπράιτον-Στόουκ 2-2: Ματσάρα και συμβιβασμός

Ισόπαλες 2-2 αναδείχθηκαν Μπράιτον και Στόουκ σε ένα εντυπωσιακό ματς.

Στο 5ο μόλις λεπτό ο Μάρεϊ από κοντά δεν μπόρεσε να βρει τέρμα, ενώ στο 13’ ο Ράιαν είπε όχι σε κεφαλιά του Σόουκρος. Στο 19ο λεπτό ο Ιθκιέρδο απέφυγε έναν αντίπαλο αλλά το σουτ του πέρασε εκτός και στο 28’ η Στόουκ άνοιξε το σκορ. Ο Σακιρί έβγαλε τη βαθιά μπαλιά, ο Ντανκ έκανε λάθος και ο Τσούπο Μότινγκ με σουτ από κοντά έκανε το 0-1. Η Μπράιτον ανέβασε στροφές και στο 44’ ο Πρέπερ σέντραρε από δεξιά και ο Γκρος από κοντά με πλασέ έκανε το 1-1. Όμως στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Φλέτσερ σέντραρε από αριστερά, ο Τσούπο Μότινγκ πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Ζουμά με νέα κεφαλιά έκανε το 1-2.

Η Μπράιτον πίεσε στην επανάληψη και στο 60’ ο Ιθκιέρδο με διπλή προσπάθεια από αριστερά έκανε το 2-2.

ΜΠΡΑΪΤΟΝ: Ράιαν, Μπονγκ, Σαλτόρ, Στίβενς, Γκρος (84’ Μπράουν), Ντάφι, Ντανκ, Νόκερτ (84’ Σκελότο), Πρέπερ, Μάρεϊ, Ιθκιέρδο (74’ Μαρτς)

ΣΤΟΟΥΚ: Γκραντ, Πίτερς, Σόουκρος, Βίμερ, Φλέτσερ (73’ Κράουτς), Ζουμά, Σακιρί, Άλεν, ΤσούποΜότινγκ, Ντιούφ, Σόμπνι