Μοιραίο το πρώτο σετ και ήττα για τις αδελφές Γιασουμή

Το μέλλον τους στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Beach Volley U22 που διεξάγεται στη Θεσσαλονίκη θα παίξουν την Παρασκευή οι αδελφές Κατερίνα και Νατάσα Γιασουμή. Οι δυο πετοσφαιρίστριες έχασαν και τον βραδινό αγώνα που έδωσαν στο πλαίσιο του όγδοου ομίλου από τις Λετονές Kravcenoka και Graudina με 0-2 σετ (06-21, 15-21) και ψάχνουν μια νίκη με στόχο την πρόκριση.

Το άσχημο ξεκίνημα επηρέασε τις δυο παίκτριες και μοιραία έχασαν τον αγώνα σε μόλις 26 λεπτά, άνκαι τα έδωσαν όλα στο δεύτερο σετ. Σημειώνεται ότι το δίδυμο από τη Λετονία κατέχει το νούμερο 09 στην κατάταξη και οι δικές μας το νούμερο 25.

Το απόγευμα της Παρασκευής στις 16:50 οι δυο αδελφές θα κοντραριστούν με τις Πορτογάλες  Coelho και Paquete σε ένα μάλλον αμφίρροπο αγώνα αφού οι αντίπαλες κατέχουν το νούμερο 24 στο ranking.

Εθνική: Τελευταία Ενημέρωση