Η μεγάλη ευκαιρία της Robo Markets ΑΕΛ

Θα παλέψει για να οδηγήσει την πρόκριση σε χρυσό σετ

Τη μεγάλη ευκαιρία να αποδείξει τις δυνατότητές της έχει η Robo Markets ΑΕΛ που την Τετάρτη 14 Νοεμβρίου 2018 στις 20:00 υποδέχεται τον Α.Ο. Θήρας Σαντορίνης στον επαναληπτικό του 0-3 που έχασε την περασμένη Τετάρτη στο νησί.

Οι «γαλαζοκίτρινες» του Β. Ιβάνοβιτς στάθηκαν εξαιρετικά στη Σαντορίνη και έχασαν κυρίως το πρώτο σετ στις λεπτομέρειες, αλλά και στην κούραση. Στόχος στη Σάλα της ΑΕΛ θα είναι πρώτα νίκη και στη συνέχεια εάν προκύψει το χρυσό σετ να κυνηγήσει τις πιθανότητες πρόκρισης στον επόμενο γύρο.

Η Robo Markets ΑΕΛ θα ολοκληρώσει την Τρίτη την προετοιμασία της και θα αναμένει την ώρα έναρξης του αγώνα. Οι Σαντορινιές θα προπονηθούν στη Σάλα της ΑΕΛ την Τρίτη όπου θα πάρουν γεύση από τις γηπεδικές συνθήκες.

Στη διάθεση του Βελγοσέρβου κόουτς βρίσκονται οι: 1. Έβελιν Στεφάνου, 2. Ρ. Κατσουνωτού, 4. Α. Σιάγα, 5. Σ. Παύλου, 6. Στ. Οικονομίδου, 7. Ι. Κχαταρασβίλι, 9. Δ. Κωνσταντίνου, 10. Μ. Πένε, 11. Μ. Μάγντιτς, 12. Μ. Κοκκή, 13. Μ. Τζέλιτς, 14. Π. Πεχλιβάνη, 15. Ν. Σπύρου, 16. Μ. Ζελένοβιτς.

O προπονητής του Α.Ο. Θήρας Μπάνκο Γκάγιτς θα φέρει στην Κύπρο τις: 1. Aν. Παναγιωτίδου, 2. Μ. Αρτακιανού, 3.Μ. Φίλντ, 6. Κ. Πίλεπιτς, 8. Π. Ξανθοπούλου, 9. Α. Καλαντάτζε, 10. Ευ. Μερτέκκη, 11. Αλκ. Καραφουλίδου, 12. Β. Κοσμίδου, 14. Αλ. Καλανταρίδου, 15. Αγγ. Μαρ. Εμμανουηλίδου.

Tον αγώνα θα σφυρίξουν οι: Γκ. Νόβακ από τη Σλοβακία και Νίκολα Μιοτσέφσκι από τα Σκόπια.