Έπιασε ΑΕΚ ο Απόλλωνας

Χωρίς δυσκολίες ο Sabbianco Απόλλων κέρδισε στο γήπεδό του στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής την Αναγέννηση Δ. με 3-0 σετ και παρακολουθεί στενά τη συμπολίτιδα BetOnAlfa ΑΕΛ. Η Αναγέννηση Δ. έχασε από ένα ανώτερο αντίπαλο και βλέπει τη συνέχεια.

Πολύ καλό το ξεκίνημα του Sabbianco Απόλλων στον αγώνα. Έχοντας στην βασική εξάδα την Κολομβιανή Αγκούλο, αντί της συμπατριώτισσάς της Γκιουράνι οι γηπεδούχες κέρδισαν το πρώτο σετ 25-10 και πήρε με άνεση το προβάδισμα.

Παρά την όποια αντίδραση της Αναγέννησης που στάθηκε καλύτερα στο δεύτερο σετ, ο Sabbianco Απόλλων δεν δυσκολεύτηκε να κερδίσει το δεύτερο σετ με 25-15 και να προηγηθεί με 2-0.

Στο τρίτο σετ οι «γαλάζιες» δεν δυσκολεύτηκαν να κερδίσουν με 25-10 και να «κλειδώσουν» το τρίποντο.

Sabbianco Απόλλων (Γ. Γιαπάνης): Ιορδάνους, Σπύρου, Χουντίμα, Στυλιανού, Αγκούλο, Λαβρούκ – Λίμπερο: Λεωνίδου. -Aλλαγές: Ζακχαίου, Ντόντσουκ.

Αναγέννηση Δ.:Αντωνίου, Μ. Λουκά, Ευσταθίου, Ειρ. Λουκά, Δημητρίου, Φέντορτσιουκ. - Αλλαγές: Μάρκου, Χριστοφή, Χατζηθωμά, Ττoφιά.