Έκανε το πρώτο βήμα

Το ΑΠΟΕΛ πέτυχε το πρώτο βήμα για πρόκριση τα ημιτελικά του Κυπέλλου ΟΠΑΠ Ανδρών Α Κατηγορίας. Την Παρασκευή κέρδισε μέσα στο Φρέναρος την Ολυμπιάς με 0-3 σετ και θέλει να σφραγίσει με παρόμοιο τρόπο την πρόκρισή του. Η Ολυμπιάς είναι υποχρεωμένη να πάει στη Λευκωσία και να επιζτήσει νίκη με 3-0 ή 3-1 για να οδηγήσει την πρόκριση στο χρυσο σετ.

Το ΑΠΟΕΛ κυριάρχησε στα πρώτα δυο σετ και μέσα σε 41 λεπτά αγώνα πήρε προβάδισμα με 0-2 σετ κερδίζοντας με 17-25 και τα δυο σετ. Η ομάδα του Φρενάρους προσπάθησε, αλλά δεν τα κατάφερε. Παίζοντας με την ψυχολογία το ΑΠΟΕΛ κέρδισε το τρίτο σετ με 11-25 και έφυγε με το διπλό. Τον προημιτελικό παρακολούθησαν 80 θεατές.

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡ(Π.ΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ): Στρούγκαρ, Γιαννούζοβιτς, Αγκέλοφ, Φιλίπας, Πέτρου, Αδάμου, Λίμπερο: Πρωτοπαπά.

ΑΠΟΕΛ (Γ. ΜΕΛΚΑ): Μίτιτς, Χαμαγιούν, Γ. Χρυσοστόμου,Λούνα, Βερίσιμο, Κυπριανού –Λίμπερο: Παντελή.