ΑΠΟΕΛ: Κανένα πρόβλημα με Εθνικό

Κέρδισε καθαρά με 3-0

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα και δίνοντας χρόνο σε παγκίτες το ΑΠΟΕΛ κέρδισε στο «Λευκόθεο» του Εθνικού Λατσιών με 3-0 σετ και πέτυχε την τρίτη συνεχή νίκη ανεβαίνοντας βαθμολογικά και πατώντας τετράδα. Ο Εθνικός Λ. τα έδωσε όλα αλλά έχασε απέναντι σε ένα ανώτερο αντίπαλο μένοντας ουραγός χωρίς βαθμό.

Οι «γαλαζοκίτρινοι» μπήκαν δυνατά και σοβαρά κερδίζοντας το πρώτο σετ 25-14 και πήρε το προβάδισμα, απέναντι στον Εθνικό που στάθηκε καλά.

Τα ίδια δεδομένα επικράτησαν και στο δεύτερο σετ με το ΑΠΟΕΛ να επιβάλλεται και να κερδίζει τον μαχητικό Εθνικό με 25-14. Το 2-0 ήταν γεγονός. Το τρίτο σετ ο Εθνικός εμφανίστηκε κάπως πιο ανταγωνιστικός εκμεταλλευόμενος και τις αλλαγές του ΑΠΟΕΛ. Οι «γαλαζοκίτρινοι» έλεγξαν όμως τον ρυθμό και κέρδισαν 25-17 και τον αγώνα 3 -0.

ΑΠΟΕΛ(Λ. ΛΟΙΖΟΥ):Κασαμπαλής, Χάλαντα,Δημητρίου,Γεωργίου,Ράμμα, Αβερκίου – Λίμπερο: Παντελή. – Αλλαγές: Χρυσοστόμου,Γκιργκίς, Παναγίδης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ(M. ΠΑΜΠΑΚΑΣ): Κυπριανού, Κ. Γεωργίου,Προύσαλης, Χριστοφίδης, Κουλέντης,Παμπακάς – Λίμπερο: Προύσαλης Κ. – Αλλαγές: Kουπής, Βραχίμης, Λαγού, Χριστοφορίδης.