Πραγματικό ντέρμπι και Green Air Παφιακός

Η παφιακή ομάδα διεκδικεί με αξιώσεις την πρωτιά

«ΑΦΡΟΔΙΤΗ»: Green Air ΠΑΦΙΑΚΟΣ – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 3-0 (25-22, 25-17, 31-29)

Πραγματικό ντέρμπι έγινε στη Σάλα «Αφροδίτη» μεταξύ δυο ισοδύναμων ομάδων όπως αποδείχθηκε με τον Green Air Παφιακό να κερδίζει την Νέα Σαλαμίνα με 3-0 σετ. Η παφιακή ομάδα διεκδικεί με αξιώσεις την πρωτιά, ενώ η Νέα Σαλαμίνα έχασε άλλο ένα αγώνα, αλλά έστειλε πολλά θετικά μηνύματα στην προσπάθεια για την τετράδα.

Ο Green Air Παφιακός ξεπέρασε τις όποιες δυσκολίες συνάντησε στο πρώτο σετ από την πολύ καλή Νέα Σαλαμίνα και κέρδισε 25-22 το πρώτο σετ ανοίγοντας το σκορ στο σημαντικό αυτό αγώνα.

Η παφιακή ομάδα εμφανίστηκε ανώτερη στο δεύτερο σετ και διατηρούσε σταθερά το προβάδισμα για να κερδίσει 25-17 αυξάνοντας το προβάδισμά της σε 2-0.

Το τρίτο σετ ήταν όλα τα λεφτά στον αγώνα όπου μετά από μάχη οι γηπεδούχοι κέρδισαν με 31-29 εξασφαλίζοντας τη νίκη με 3-0. Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν ισάξιοι και μπορούσαν να πάρουν το σετ.

Green Air ΠΑΦΙΑΚΟΣ: Oυϊλιαν, Ευσταθίου, Οικονομίδης, Χους, Κνέζεβιτς, Ασπιώτης – Λίμπερο: Παπαχριστοδούλου.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Χρυσοστόμου, Σιαπάνης, Ζηκάκης,Λαρραχόντο, Κορνιένκο, Παφίτης – Λίμπερο: Aντωνίου. – Αλλαγές: Γκούϊμοντ, Λιοτατής, Βαρνάβα.

ΠΑΦΙΑΚΟΣ: Τελευταία Ενημέρωση