Εδραίωση στην κορυφή για τον Green Αir Παφιακό

Άλλη  μια νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο πρωτοπόρος Green Air Παφιακός ο οποίος ως τυπικά φιλοξενούμενος κέρδισε για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών Α Κατηγορίας στο «Αφροδίτη» τη φιλότιμη Ε.Ν.Παραλιμνίου με 0-3 σετ. Με τη νίκη αυτή οι «μπλε» προηγούνται στη βαθμολογία με 20 βαθμούς. Οι «βυσσινί» που δέχθηκαν την 8η σερί ήττα πάλεψαν στο δεύτερο σετ.

Παίζοντας σοβαρά ο Green Air Παφιακός δεν δυσκολεύτηκε να κερδίσει το πρώτο σετ με 16-25 και να προηγηθεί με 0-1 σετ. Ο κόουτς Μ. Γκρέσιτς προέβη σε αλλαγές στην εξάδα του χρησιμοποιώντας τους Ανθή, Σωκράτους και Κωνσταντινίδη αντί των Ευσταθίου, Οικονομίδη και Βερίσιμο.

Στο δεύτερο σετ οι «βυσσινί» αντέδρασαν και έπαιξαν σαν ίσος προς ίσον με τους «τυπικά» γηπεδούχους. Ο αγώνας πρόσφερε θέαμα με τον Green Air Παφιακό να κερδίζει με 20-25 και να αυξάνει το υπέρ του σκορ σε 0-2 σετ.

Η ομάδα του Γκρέσιτς παρουσιάστηκε πολύ σοβαρή στο τρίτο σετ και το καθάρισε εύκολα με 13-25 κερδίζοντας ταυτόχρονα με 0-3 σετ.

Τα Σετ: 16-25, 20-25, 13-25

E.N.ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Ζ.ΛΟΥΚΟΒΙΤΣ):Λ. Λούκοβιτς, Λόντσαρ, Ερωτοκρίτου, Μιχαήλ, Στογιάκοφ, Σπαρτιάτης.

ΠΑΦΙΑΚΟΣ (Μ.ΓΚΡΕΣΙΤΣ): Ν. Κωνσταντινίδης, Ανδρέου, Ασπιώτης, Ανθής, Γ. Χρυσοστόμου, Σωκράτους.

Α Κατηγορία Ανδρών: Τελευταία Ενημέρωση