Ήττα από την Σλοβενία

Την ήττα από την Σλοβενία γνώρισε η Εθνική Γυναικών Κ16 της Κύπρου με τελικό σκορ 59-33, παιχνίδι το οποίο πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Γυναικών Κ16 Β' Κατηγορίας που πραγματοποιείται στην Οραντέα της Ρουμανίας. Ο επόμενος αγώνας της Εθνικής μας ομάδας θα πραγματοποιηθεί την ερχόμενη Τρίτη 9 Αυγούστου κόντρα στην Αυστρία, στις 15:45.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι, με αποτέλεσμα η Σλοβενία να προηγηθεί με 20-8 στο τέλος της Α' περιόδου και με 38-17 μέχρι την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Στον τρίτο δεκάλεπτο η Κύπρος δεν έκανε καλό παιχνίδι με το σκορ να φθάνει στο 51-18 υπέρ των Σλοβένων. Πιο καλή ήταν η εικόνα που παρουσίασε η Εθνική μας ομάδα ωστόσο στο τέταρτο δεκάλεπτο, μειώνοντας στο σκορ. Το τέλος του αγώνα βρήκε την Σλοβενία νικήτρια με 59-33.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-20, 17-38, 18-51, 33-59