Το κατά… Μάρκου!

Αυτός και η «παρέα» του, διαφύλαξαν το μικρό «φρούριο» που έχει χτιστεί στο Αυγόρου τα τελευταία χρόνια…

Ο Παναγιώτης Μάρκου ήταν ένας από τους βασικούς πρωταγωνιστές στο come-back της Ένωσης Νέων Παραλιμνίου ώστε να φτάσει στη νίκη στο χθεσινό παιχνίδι με την ΕΘΑ, για την 3η αγωνιστική του ΟΠΑΠ Basket League.

Η ομάδα της Έγκωμης έκανε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, εγκλωβίζοντας τα «ατού» της Ένωσης και ανοίγοντας μια διαφορά 17 πόντων στο πρώτο ημίχρονο! Στην επανάληψη όμως, ο Μάρκου έβρισκε τις λύσεις στην επίθεση σημειώνοντας 7 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο, ενώ παράλληλα έβγαζε πάθος στην άμυνα, παρασέρνοντας τους συμπαίκτες του να προσπαθήσουν για τη μεγάλη ανατροπή!

Η οποία και έγινε, με την ομάδα του Παραλιμνίου να φτάνει στο τελικό 83-80, πετυχαίνοντας παράλληλα τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα! Ο Μάρκου και η «παρέα» του, διαφύλαξαν το μικρό «φρούριο» που έχει χτιστεί στο Αυγόρου τα τελευταία χρόνια…