ΑΕΚ: Μεγάλο ντέρμπι με Κεραυνό

Καλεί τον κόσμο να δώσει το παρών του

Κάλεσμα στον κόσμο της κάνει η καλαθοσφαιρική ΑΕΚ ενόψει του αγώνα με τον Κεραυνό που θα κρίνει πολλά για την πρωτιά στην κανονική περίοδο.

Αναλυτικά:

«Η Πετρολίνα ΑΕΚ ετοιμάζεται για το μεγάλο ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής της ΟΠΑΠ Basket League με αντίπαλο τον Κεραυνό στο Κίτιον (Σάββατο 03/02, 16:00).

Στην πρεμιέρα της Β' Φάσης του πρωταθλήματος η ομάδα μας έχει σαν στόχο να εκμεταλλευτεί το πλεονέκτημα της έδρας και να πετύχει ακόμη μία νίκη σε βάρος του Κεραυνού.

Θυμίζουμε ότι στα τρία προηγούμενα φετινά παιχνίδια, αρχικά στο Σούπερ Καπ και στην συνέχεια στο πρωτάθλημα, η ομάδα μας πήρε ισάριθμες νίκες και εφόσον τα καταφέρει αύριο ουσιαστικά... αγκαλιάζει την πρωτιά στην κανονική περίοδο και το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας στα πλέι-οφ που θα ακολουθήσουν.

H ομάδα μας βρίσκεται σταθερά στην 1η θέση με 23 βαθμούς (11 νίκες, 1 ήττα) και ο Κεραυνός ακολουθεί με 21 βαθμούς (9 νίκες, 3 ήττες).

Στην προσπάθεια για να κατακτήσει το 12ο φετινό ροζ φύλλο αγώνα, η ομάδα μας χρειάζεται την μαζική παρουσία και την δυναμική στήριξη από τον κόσμο.