Νίκη της Ένωσης

Την νίκη με 79-59 πήρε η Ένωση Νέων Παραλιμνίου απέναντι στην ΕΘΑ Έγκωμης, σε αναμέτρηση που έγινε στο Αυγόρου, για την 16η αγωνιστική του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών Α' Κατηγορίας. Κορυφαίοι του αγώνα ήταν οι Τομάς, Γουάσινγκτον και Μπλέικς με 20, 19 και 17 πόντους αντίστοιχα.

Οι γηπεδούχοι έκαναν από νωρίς δυνατό ξεκίνημα στο παιχνίδι, παίρνοντας προβάδισμα με 20-7 στην πρώτη περίοδο, ενώ η διαφορά που χώριζε τις δύο ομάδες στο σκορ αυξήθηκε στους είκοσι πόντους μέχρι το ημίχρονο (42-22). Η ΕΘΑ μπήκε πιο δυνατά στην τρίτη περίοδο και μείωσε την διαφορά, με το σκορ να οδηγείται στο 58-43. Με το τέλος της αναμέτρησης η ΕΝΠ επανέφερε την διαφορά στους είκοσι, και πήρε την νίκη με τελικό σκορ 79-59.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-7, 42-22, 58-43, 79-59