Νίκησε και τον Άρη ο Τόνης!

Πολύ σημαντική νίκη για το Ρέθυμνο του Αντώνη Κωνσταντινίδη, που κατάφερε να κερδίσει τον Άρη με 69-60 και να κάνει το δυο στα δυο στο ξεκίνημα της Α1!

Με πολύ καλή άμυνα, η ομάδα από την Κρήτη μπόρεσε να «κλειδώσει» το μεγάλο του αντίπαλο, αφού δέχθηκε μόλις 26 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο!

Δεκάλεπτα: 14-21, 30-34, 50-44, 69-60

ΡΕΘΥΜΝΟ CRETAN KINGS (Κωνσταντινίδης): Κώττας, Άρνολντ 11 (3/10 σουτ, 6 ριμπάουντ), Φιτζπάτρικ 8 (2/4 τρίποντα), Τάλτον 19 (2/4 τρίποντα, 9/10 βολές, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 7 λάθη σε 30 λεπτά), Γιαννόπουλος 11 (3/7 τρίποντα, 8 ριμπάουντ), Χριστοδούλου 11 (4/4 δίποντα, 3/4 βολές), Σάφτενααρ 5 (1/7 δίποντα, 8 ριμπάουντ), Ζάμπας 2, Έντουαρντς 2.

ΑΡΗΣ (Πρίφτης): Μάρμπλ, Τσαϊρέλης 7, Τζένκινς 4 (2/9 σουτ), Κάμινγκς 12 (2/10 σουτ), Μπάκνερ 7, Ξανθόπουλος, Ζάρας 3 (1/7 τρίποντα), Μούρτος 2, Σίμτσακ, Καββαδάς 18 (6/7 δίποντα, 6/8 βολές, 4 ριμπάουντ), Ντραγκίσεβιτς 7 (2/9 σουτ).

Α1: Τελευταία Ενημέρωση