Νέα νίκη με σούπερ ανατροπή και Γιάννη για Μπακς (vid)

Επέστρεψαν από το -17 και επικράτησαν 104-98 των Νάγκετς

Αυτούς τους Μπακς δεν πρέπει να τους ξεγράφεις ποτέ. Αν και βρέθηκαν να χάνουν με 17 στη δεύτερη περίοδο και με 10 στο ημίχρονο (46-56), κατάφεραν να επικρατήσουν 104-98 των Νάγκετς στο Μιλγουόκι και να φτάσουν τις δώδεκα νίκες σε 16 ματς.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο με 29 πόντους (3/6 βολές, 13/19 δίποντα, 0/6 τρίποντα), 12 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα και 4 λάθη σε 39 λεπτά έκανε τη διαφορά για τους γηπεδούχους, ενώ καθοριστική ήταν η συμβολή του Έρικ Μπλέντσο, που είχε 23 πόντους και δύο τρίποντα σε ένα 8-0 στα τελευταία λεπτά.

Ο Νίκολα Γιόκιτς με 20 και ο Τζαμάλ Μάρεϊ με 17 πόντους ξεχώρισαν από το Ντένβερ, που έχασε και τα δύο ματς από τους Μπακς για πρώτη φορά από τη σεζόν 2009/10 και υποχώρησε στο 10-7.