Απίστευτο come-back για τους Μπακς με καταπληκτικό Γιάννη!

Έμειναν πίσω στο σκορ μέχρι και με 22 πόντους. Ωστόσο οι Μπακς πήραν τη νίκη 123-104 απέναντι στους Μπουλς.

Αυτοί οι Μπακς είναι για μεγάλα πράγματα φέτος. Το απέδειξαν για άλλη μια φορά τα ξημερώματα όταν πήραν τη νίκη 123-104 απέναντι στους Μπουλς έχοντας μείνει πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο ακόμη και με 22 πόντους.

Ο Γιάννης, για άλλο ένα παιχνίδι, είχε καθοριστικό ρόλο στη νίκη της ομάδας του... Άλλο ένα double-double με 23 πόντους με 6/11 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 5/9 βολές, 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 32 λεπτά συμμετοχής.

Οι Μπακς ξαφνιάστηκαν από τους Μπουλς στις δύο πρώτες περιόδους. Εκεί οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλευόμενοι και την κακή εμφάνιση των «ελαφιών» είχαν το προβάδισμα και μάλιστα, σε σημείο να φτάσουν τη διαφορά τους μέχρι και στους 22 πόντους (63-41).

Ωστόσο, στην τρίτη περίοδο ξύπνησαν και ανέτρεψαν την κατάσταση. «Πήραν» την περίοδο με επιμέρους σκορ 46-17, πέρασαν μπροστά στο σκορ και απλώς στην τελευταία περίοδο σφράγισαν την επικράτηση έχοντας πάρει και διαφορά.

Σε άλλο παιχνίδι της βραδιάς οι Σέλτικς επικράτησαν 123-116 στην παράταση των Ράπτορς με έναν Ίρβινγκ να πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση. Τελείωσε το παιχνίδι με 43 πόντους με 18/26 σουτ και 11 ασίστ. Για τους Ράπτορς ο Λέοναρντ είχε 31 πόντους και 15 ριμπάουντ.