Όργια ΛεΜπρόν και ιστορική ανατροπή οι «Καβς»! (vid)

Οι Καβαλίερς έκαναν ιστορική ανατροπή και από το -25 του ημιχρόνου πήραν τη νίκη με 114-119 στην Ιντιάνα! 3-0 οι «Καβς» στη σειρά με τρομερό παιχνίδι και triple-double από τον ΛεΜπρόν Τζέιμς!

Μετά τις δύο δύσκολες νίκες στο Κλίβελαντ οι «Καβς» έψαχναν τουλάχιστον μία νίκη στην Ιντιάνα για να βρεθούν με το ένα πόδι στα ημιτελικά της Ανατολής και όχι μόνο το κατάφεραν, αλλά έκαναν και μία επική ανατροπή η οποία δεν έχει προηγούμενο!

Οι Καβαλίερς βρέθηκαν στο ημίχρονο να χάνουν με 25 πόντους (74-49) και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 114-119 κάτι που αποτελεί ρεκόρ. Η ανατροπή των 25 πόντων του ημιχρόνου είναι η μεγαλύτερη που συνέβη στην ιστορία των Playoffs του ΝΒΑ και οι πρωταθλητές το κατάφεραν με τα όργια του ΛεΜπρόν Τζέιμς!

Η ισοφάριση από τους Πρωατθλητές ήρθε 6:58 από το τέλος με το κάρφωμα του ΛεΜπρόν (98-98), ενώ στα 6:26 οι Καβαλίερς προσπέρασαν (100-98) και πάλι με δράστη τον Βασιλιά!

Ο Βασιλιάς έκανε triple-double με 41 πόντους (8/15δ., 6/12τρ., 7/14β.), 13 ριμπάουντ, 12 ασίστ, 1 κλέψιμο, 2 κοψίματα και 3 λάθη σε 45 λεπτά! Στους 13 πόντους σταμάτησαν οι Λοβ, Ίρβινγκ και Σμιθ.

Από την άλλη για τους Πέισερς ο Πολ Τζορτζ ήταν ξανά ο κορυφαίος έχοντας 36 πόντους (5/13δ., 5/15τρ., 11/11β.) με 15 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 1 κλέψιμο και μόλις 1 λάθος.

Tα δωδεκάλεπτα: 37-27, 74-49, 91-84, 114-119

Game 1 Καβαλίερς-Πέισερς 109-108
Game 2 Kαβαλίερς-Πέισερς 117-111
Game 3 Πέισερς-Καβαλίερς 114-119

NBA: Τελευταία Ενημέρωση