Νέο double double από τον Παπαγιάννη

Νέα θετική εμφάνιση από τον Γιώργο Παπαγιάννη στην χθεσινή ήττα των Κίγνκς από τους Λέικερς με 98-94 στο Staples Center.

Ο Έλληνας σέντερ αγωνίστηκε για 25 λεπτά και τελείωσε τον αγώνα με double double έχοντας 10 πόντους και 10 ριμπάουντ. Ο πρώην άσος του Παναιηναικού μοίρασε και 3 τελικές πάσες ενώ χρεώθηκε  με 4 προσωπικά φάουλ. Για τους ''βασιλιάδες'' πρώτος σκόρερ ήταν ο Λαμπισιέρ με 19 πόντους ενώ στους 17 σταμάτησε ο Μπάντι Χίλντ. Για τους ''λιμνάνθρωπους'' ο Ράντλ είχε 25 πόντους και ήταν από τους κορυφαίους για την ομάδα του L.A.

Αυτή ήταν η 48η ήττα για το Σακραμέντο στην φετινή περίοδο και μένουν τρεις αναμετρήσεις για το τέλος της κανονικής περιόδου. Οι ομάδες που πρόκεται να αντιμετωπίσουν οι Κίνγκς είναι οι Ρόκετς,οι Σανς και οι Λος Άντζελες Κλίπερς.