Ο Γιάννης τρέλανε τους Νικς!

Ένας ασυγκράτητος Γιάννης Αντετοκούνμπο, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο οδήγησε τους Μπακς στη νίκη 104-93 επί των Νικς. Ο Έλληνας άσος συνολικά «φόρτωσε» το αντίπαλο καλάθι με 32 πόντους με 11/21 σουτ, 10/13 βολές, 13 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 4 κλεψίματα, 2 κοψίματα και μόνο ένα λάθος στα 40 λεπτά που αγωνίστηκε. Ωστόσο, τους 22 πόντους τους πέτυχε στις δύο τελευταίες περιόδους τους αγώνα ξυπνώντας την ομάδα του η οποία μέχρι τότε ήταν πίσω στο σκορ με 12 πόντους.

Στην τρίτη περίοδο τα «ελάφια» με ένα σερί 19-4 πήραν το προβάδισμα 76-73 και στη συνέχεια κατάφεραν να αυξήσου τη διαφορά και να πανηγυρίσουν τη νίκη.

Εκτός του Γιάννη αρκετά καλός ήταν ο Μονρό ο οποίος πέτυχε 17 πόντους και 8 ριμπάουντ, ενώ συμβολή στην ανατροπή του σκορ είχε και ο Μίντλετον με 18 πόντους. Ο Ρόουζ με 26 πόντους και ο Αντονι με 16 ήταν οι πρώτοι σκόρερ των ηττημένων.