Σούπερ ανατροπή από Πίστονς στο Τορόντο

Ο Κεντάβιους Κάλντγουελ-Πόουπ είχε 1/11 τρίποντα, μέχρι να «μπουμπουνίσει» το δεύτερο 13 δευτερόλεπτα πριν το τέλος και να χαρίσει στους Πίστονς τη νίκη με 102-101 στο Τορόντο. Η ομάδα του Ντιτρόιτ κατάφερε να επιστρέψει στο ματς από το -16 στην τέταρτη περίοδο και να σοκάρει τους ντεφορμέ «Καναδούς», που έχασαν με τον ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν το τελευταίο σουτ του αγώνα.

Τορόντο Ράπτορς-Ντιτρόιτ Πίστονς 101-102
ΝτεΡόζαν 26, Βαλαντσιούνας 17, Κάρολ 15, Λάουρι 15-Χάρις 24, Κάλντγουελ-Πόουπ 21, Σμιθ 15, Τζόνσον 11, Μόρις 11, Ντράμοντ 10 (18 ριμπ.).

Σε ανοδική πορεία οι Κινγκς, έφτασαν τις τρεις σερί νίκες μετά το 105-99 επί των Πέλικανς. Ο ΝτεΜάρκους Κάζινς είχε 28 πόντους, 14 ριμπάουντ και 7 ασίστ για τους νικητές, ενώ θετική παρουσία είχε ο Κώστας Κουφός με 4 πόντους (2/6 δίποντα), 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 τάπα και 2 λάθη σε 15 λεπτά. Ο Άντονι Ντέιβις είχε 32 πόντους και 10 ριμπάουντ για τους Πέλικανς, αλλά περιορίστηκε στους 11 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο.

Σακραμέντο Κινγκς-Νιου Ορλίνς Πέλικανς 105-99
Κάζινς 28 (14 ριμπ.), Κόλισον 20, Μπαρνς 12, ΜάκΛεμορ 11, Αφλάλο 10-Ντέιβις 32 (10 ριμπ.), Χόλιντεϊ 16 (11 ασίστ), Κάνιγχαμ 14, Γκάλογουεϊ 9, Χιλ 9.

NBA: Τελευταία Ενημέρωση