Ο Λέοναρντ έκανε τη διαφορά για τους Σπερς

Με τον Καουί Λέοναρντ σε εξαιρετική μέρα, οι Σαν Αντόνιο Σπερς σημείωσαν την δεύτερη νίκη τους στην preseason κερδίζοντας τους Πίστονς με 86-81.

Ουσιαστικά εκμεταλλεύτηκαν την δεύτερη περίοδο, όπου με ένα επιμέρους 25-14 μπόρεσαν να πάρουν διαφορά στο σκορ (49-38) και να την διατηρήσουν μέχρι το τέλος του αγώνα. Ο Λέοναρντ με 20 πόντους (6/9 δίποντα, 1/2 τρίποντα, 5/6 βολές), 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 25 λεπτά συμμετοχής ήταν εκείνος που έκανε τη διαφορά για τους Σπερς.

Μαζί του και οι Πάου Γκασόλ (11π.), ΛαΜάρκους Ολντριτζ, Ντέιβιντ Λι (10π.) οι οποίοι τον συμπλήρωσαν ιδανικά με την παρουσία τους στο «ζωγραφιστό». Αντίθετα ο Τόνι Πάρκερ έμεινε στα «ρηχά» (2 πόντοι με 1/6 σουτ), ενώ χρησιμοποιήθηκε λίγο ο Μανού Τζινόμπιλι (8' με 3π.)

Για τους Πίστονς, ο Αντρέ Ντραμόντ άρχισε τα... δικά του με ένα «double double» (17 πόντοι, 13 ριμπάουντ), με τους Τζον Λόιερ και Τομπίας Χάρις να προσθέτουν από 14 και 11 πόντους αντίστοιχα.

NBA: Τελευταία Ενημέρωση