Ο Γιουλ «σκότωσε» στην εκπνοή τη θαρραλέα Μπαρτσελόνα! (vid)

Η Μπαρτσελόνα άγγιξε τη μεγάλη νίκη στη Μαδρίτη, αλλά ο Σέρχιο Γιουλ με καλάθι λίγο πριν την εκπνοή χάρισε στη Ρεάλ τη νίκη με 76-75. Μεγάλο ματς ο Περπέρογλου.

Απίστευτο «κλάσικο», με συγκλονιστικό φινάλε. Ο Σέρχιο Γιουλ ήταν για πολλοστή φορά ο ήρωας της τελευταίας στιγμής για τη Ρεάλ χαρίζοντάς της με καλάθι λίγο πριν την εκπνοή τη νίκη με 76-75 απέναντι στην Μπαρτσελόνα. Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα που επέστρεψε από διπλάσια σε βάρος της διαφορά στο ημίχρονο είχε κατορθώσει να προηγηθεί στο τελευταίο λεπτό με συνεχή καλάθια του Άντε Τόμιτς, αλλά «λύγισε» στο τέλος.

Ο Σέρχιο Γιουλ είχε 16 πόντους με 6/17 σουτ, αλλά έβαλε αυτό που… μετρούσε περισσότερο και μοίρασε και 7 ασίστ, ενώ 14 πόντους πρόσθεσε ο Τζέισι Κάρολ. Κορυφαίος της «Μπάρτσα» ο Στράτος Περπέρογλου με 16 πόντους (3/3 βολές, 5/7 δίποντα, 1/6 τρίποντα) και 1 κλέψιμο σε 21 λεπτά, ενώ ο Άντε Τόμιτς είχε 14 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Δεκάλεπτα: 23-23, 47-36, 62-57, 76-75