Αυστραλιανό Όπεν: Ήττα για Ραλούκα Σερμπάν

Έχασε από την Κινέζα Ξου με 2-1 σετ στο φημισμένο τουρνουά της Αυστραλίας

Παρά την πολύ καλή της προσπάθεια, η πρωταθλήτρια Κύπρου Ραλούκα Σερμπάν έχασε από την Κινέζα Ξου με 2-1 στα σετ για τον πρώτο προκριματικό γύρο του Αυστραλιανού Όπεν.

Η αθλήτρια της Masters Tennis Academy έχασε το πρώτο σετ με σχετική ευκολία σε 35' με 6-2. Στο δεύτερο, η Σερμπάν αντεπιτέθηκε και ισοφάρισε σε 1-1 σε 35΄με σκορ 6-3.

Στο τρίτο σετ έγινε πολύ καλό παιχνίδι. Η Σερμπάν προηγήθηκε με 3-1 στα γκέιμ, όμως η Κινέζα αθλήτρια με αντεπίθεση διαρκείας κέρδισε το σετ και τον αγώνα με 6-3.

Live ενημέρωση: (οπως μεταδόθηκε από την ιστοσελίδα μας)

-Οι δύο αθλήτριες είναι στον αγωνιστικό χώρο για την καθιερωμένη προθέρμανσή τους.

1-1 στα γκέιμ το παιχνίδι

3-1 γκέιμ για την αθλήτρια μας, η οποία κάνει εντυπωσιακό ξεκίνημα στο δεύτερο σετ

4-1 για την αθλήτρια μας, η οποία πάει να κερδίσει με ευκολία το σετ

Το σετ βρίσκεται στο 5-3 υπέρ της αθλήτριας μας

Η Ραλούκα Σερμπάν κερδίζει το σετ με 6-3 σε 35 λεπτά και ισοφαρίζει σε 1-1 το παιχνίδι

3ο σετ:

2-0 στα γκέιμ η αθλήτρια μας

Η Κινέζα αθλήτρια μείωσε σε 2-1 γκέιμ, αλλά η Ραλούκα κέρδισε το επόμενο και προηγείται με 3-1

Η Κινέζα αθλήτρια μειώνει σε 3-2 γκέιμ

Η Ξου ισοφαρίζει σε 3-3 τα γκέιμ στο τρίτο σετ

Η Κινέζα Ξου με αντεπίθεση κερδίζει το σετ και τον αγώνα με 6-3 στα σετ