Στον δεύτερο γύρο του Roland Garros η Σάκκαρη!

Την πρόκρισή της στον δεύτερο γύρο του Roland Garros πανηγύρισε η Μαρία Σάκκαρη, μετά τη νίκη της με 2-0 σετ επί της Μάντι Μινέλα.

Με το… δεξί άρχισε τις υποχρεώσεις της στο φετινό Roland Garros η Μαρία Σάκκαρη, με την Ελληνίδα πρωταθλήτρια να κερδίζει με 2-0 σετ την Μάντι Μινέλα, στην πρεμιέρα του φημισμένου τουρνουά που διεξάγεται στο Παρίσι και πέρασε στον δεύτερο γύρο!

Η Σάκκαρη προηγήθηκε στο πρώτο σετ με 2-0, ωστόσο η 32χρονη τενίστρια από το Λουξεμβούργο πήρε διαδοχικά πέντε γκέιμ και μαζί τους το προβάδισμα, για να έρθει η άμεση αντίδραση από πλευράς της 22χρονης αθλήτριάς μας.

Η οποία ισοφάρισε σε 5-5 αρχικά και στο τάι μπρέικ -παρότι βρέθηκε να χάνει με 3-0- επικράτησε με 7-5, παίρνοντας πλεονέκτημα για την συνέχεια με 7-6 στα γκέιμ, μετά από μία ώρα και επτά λεπτά.

Αντιθέτως, στο δεύτερο σετ, η Σάκκαρη πήρε το προβάδισμα με το… καλημέρα και μετά από 49 λεπτά τελείωσε τον αγώνα με 6-2 σετ.

Τέννις: Τελευταία Ενημέρωση