Προελαύνει η Σερένα! (vid)

Μια ακόμα άνετη νίκη σημείωσε η Σερένα Γουίλιαμς στη Μελβούρνη, δείχνοντας ότι δεν θα αφήσει εύκολα να της ξεφύγει ο 23ος Grand Slam τίτλος της!

To νο.2 τενίστρια στον κόσμο επικράτησε της συμπατριώτισσάς της Νικόλ Γκιμπς (Νο.92) με 6-1, 6-3 σε μόλις 65 λεπτά και πήρε την πρόκριση στον τέταρτο γύρο του Australian Open για 13η φορά στην καριέρα της.

Η επόμενη αντίπαλός της είναι η πάντα επικίνδυνη Μπάρμπορα Στρίτσοβα από την Τσεχία (Νο.16), που άφησε έξω με 6-2, 7-5 τη Γαλλίδα Καρολίν Γκαρσιά (Νο.24).

Εντυπωσιακή είναι, όπως και πέρυσι, η παρουσία της Τζο Κόντα (Νο.9) στη Μελβούρνη Η 25χρονη Βρετανίδα ισοπέδωσε με 6-3, 6-1 την Κάρολιν Βοζνιάκι (Νο.20) και θα παίξει με την Εκατερίνα Μακάροβα (Νο,34), που απέκλεισε με 6-2, 6-7(3), 6-3 την Ντομινίκα Τσιμπούλκοβα, Να σημειωθεί ότι η Σλοβάκα πήγε το ματς σε τρίτο σετ, παρότι έχανε με 4-0 στο δεύτερο!

Τέννις: Τελευταία Ενημέρωση